Scroll Top
Mehmet akten
VIdeographer
18 yıldır aktif olarak çalışıyorum. Hem mektepli hem de alaylı olarak sektörün içinden geliyorum.

Çocukluk yıllarımda başladığım sektöre 2006 yılında İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV Sinema Bölümü’nü kazanarak devam ettim. Üniversite döneminde birçok projede yarı zamanlı çalışarak üniversiteyi bitirdim. Sonrasında tam zamanlı sektörün içine girdim. 10 yıldır profesyonel olarak kurgu, grafik, fotoğraf, ses miksajı, ses kaydı, web tasarımı üzerine çalışıyorum. Klip, tanıtım, kısa film, animasyon, seslendirme gibi birçok projeye imza attım. Tecrübelerimi ise Televizyon Dizileri, Tiyatro Turneleri, Film Projeleri’nde yer alarak kazandım.

Mehmet-Akten
Yeteneklerim
Kurgu & Montaj
Adobe Premiere
90%
Adobe After Effects
70%
Edius
90%
Grafik Tasarım
Adobe Photoshop
90%
Adobe InDesign
80%
Adobe Illustrator
70%
Web Tasarım
WordPress
90%
Hosting
80%
Tasarım
90%
Ses Miksaj
Steinberg Wavelab
90%
Adobe Audition
85%
Avid Pro Tools
60%
Fotoğraf
Gezi
90%
Portre
85%
Ürün
80%
TECRÜBELERİM

2019 - 2020 KONTV

Anadolu medyasının güçlü ismi Kontv kanalında kurgu&montaj işine başladım. Bir televizyon kanalı nasıl işler tecrübe ettim. Firmanın ihtiyacına göre web sitesi, sosyal medya çalışmaları, gazete grafikleri, programların kj, banner, logo vs. yaptım. Tüm tecrübelerimi Kontv firmasına aktardım. Firmanın kurumsallığına yeni bir boyut kazandırdım.

2017 - 2020 Yenişafak

Yenişafak internet gazetesinde video editörlüğü yaptım. Haber nasıl yapılır? Hangi ajanslardan nasıl temin edilir? Kurumsal bir firma nasıl çalışır? Tüm bu soruları tecrübe ettim. Devam eden süreçte internet sitesindeki yazarların makale seslendirmelerini 3 yıl her gün seslendirdim.

2012 - 2016 Gözyaşı A.Ş.

Yıl boyunca süren turnelerde tiyatronun; Ses ve Görüntü sistemlerinin kurulması ve uygulanması, Afiş, pankart, billboard, raket ve pankart çalışmalarının yapılması, Jenerik, klip ve özel video montajları, Tiyatro için özel fotoğraf ve video çekimleri, Kurumun web sitelerinin yapılması ve takip edilmesi, Seslendirme ve Miksaj çalışmalarını başarılı bir şekilde tamamladım.

Tiyatro programımız sinemanın minyatürü sayılabilir. Müzik, görüntü ve ışık üçlüsünün kullanıldığı Gözyaşı Geceleri “Kerbela, İster Gül İster Ağla, Kıtalara Sığmayan Aşk Osmanlı, Aşkın Çığlığı, Zaferin Gözyaşları Çanakkale, Tövbekâr” programları ile anadolu ve avrupada birçok şehirde gösterim yaptık.

2012 - Adını Feriha Koydum

Medyapım şirketinin yaptığı Adını Feriha Koydum televizyon dizisinde 16 bölüm Görüntü Yönetmenliği asistanlığında çalıştım.

2011 - Bendeyâr

Bendeyâr filminin istanbul çekimlerinin tümüne katıldım. Sürecin yapımdan prodüksiyona, ışıktan kameraya, sesten set ekibine ve filmin vizyona girene kadarki adımların hepsini takip etme fırsatım oldu. Filmin vizyon fragmanı ve afiş çalışmalarını yaptım. Benim için bir kırılma noktasıydı. Vizyon sonrasında ise filmin dvd montajını yeniden yaptım.

1994 - 2011 - GSM

Çocukluk yıllarımdan itibaren radyo ve tiyatro turnelerinde çırak olarak çalıştım. Bu işi çekirdekten yetişerek öğrendim.

EĞİTİMLERİM

İstanbul Üniversitesi

2006 – 2010 İletişim Fakültesi – Radyo, Tv ve Sinema

3D Akademi

2010 – Adobe After Effects ve Autodesk Maya giriş seviyesi eğitim aldım. 3 boyut hakkında ve visualfx hakkında ilk temeli atmış oldum.

PİYANO

2010 – Taksimde Astsubay müzisyen bir hocadan piyano ve nota eğitimi alarak temel müzik eğitimimi tamamladım.

Pro Tools

2014 – Bora Uslusoy tarafından verilen eğitimde, film sektöründe müziklerin alt yapısının kayıt edilerek birleştirildiği Pro Tools programını öğrendim.

Diksiyon & Dublaj

2016 – Başkent İletişim Akademisinde sektörün öncü hocaları tarafından diksiyon, seslendirme ve dublaj eğitimi aldım.

SEYAHATLERİM

Türkiye

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Kahramanmaraş, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Batman, Yalova, Osmaniye, Düzce.

Almanya

Hamburg, Berlin, Stuttgart, Hannover, Bielefeld, Bremen, Essen, Botrop, Dortmund, Krefeld, Bos, Frankfurt, Münih, Hagen, Reutlingen, Gladbeck, Duisburg, Mannheim, Heilbronn, Rendsburg, Saarbrücken, Gelsenkirchen, Ingolstadt, Augsburg, Nürnberg, Illsfeld, Oelde, Dinslaken, Stadtallendorf

Fransa

Lyon, Roubaix, Saint Mihiel, Pont A Mousson, Clermont Ferrand

Hollanda

Oss, Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven, Den Hag, Nijmegen, Schiedam, Tiel, Klarenbeek, Veendam, Etten Leur

Belçika

Beringen, Gent, Liege, Antverpen, Maasmachellen

Avusturya

Viyana, Neustadtvien